SpareBank 1 Gruppen AS (SB1 Gruppen) er et finanskonsern som er en del av SpareBank 1 alliansen. Gjennom sine datterselskap produserer, leverer og distribuerer SB1 Gruppen produkter blant annet innenfor skadeforsikring, livsforsikring, fondsforvaltning og verdipapirhandel. I 2008 besluttet SB1 Gruppen å slutte med budsjettering og innføre en alternativ modell for virksomhetsstyring som bygger på prinsippene i "Beyond Budgeting".
Sigurd Aune, CFO i SB1 Gruppen vil beskrive konsernets nye modell som har fått navnet Dynamisk styring. Han vil gi en kort innføring i det teoretiske grunnlaget for valg av modell (Beyond Budgeting), beskrive hvorfor konsernet ville endre sin modell, hvordan det hele startet, hva som er innholdet i Dynamisk styring og litt om erfaringene så langt.
Enkelt bevertning før møte – fra kl. 16.30
Påmelding til osloarr@econa.no
Henrik Nokhart - 924 12 441
Marit Tingelstad - 473 53 250
Magne Støvern - 936 30 782
Ragna Bruland - 908 31 876
Brigt Nersveen - 465 02 346
Dersom arrangementet er fullbooket anbefaler vi at du sjekker igjen 1-2 dager før arrangementet avholdes. Erfaringsmessig kommer det avmeldinger de siste dagene.