Backstage at Nordea: et innblikk i bankens kunstsamling
Torsdag 31. mai kl. 17.30 - 19.30
Kan kunst være en trygg investering? Hvordan bestemmes prisen på et kunstverk? Og hva kan kunst bety for arbeidskulturen i en bedrift? Dette er noen av spørsmålene som blir tatt opp når Nordea inviterer til privat visning i bankens kunstsamling.
Hvor mye har du krav på i feriepenger? Har du krav på full ferie hvis du skifter jobb? Econas advokatfullmektiger Mona C. Sjødal og Kjetil Bjørntvedt inviterer til nettmøte om rettigheter og plikter du har som arbeidstaker når det gjelder ferieavvikling. Du kan sende inn dine spørsmål nå. Mona og Kjetil svarer på spørsmålene i dag mellom kl. 14-16. Følg med på econa.no.
Flest vil bli siviløkonomer
Siviløkonomutdanningen er igjen det mest ettertraktede studiet i Norge. Vi i Econa gleder oss over en økning på 8,7 % i antall søkere til økonomiutdanningen.
Godt lønnsoppgjør?
Årets lønnsoppgjør er i full gang og Econa deltar i forhandlingene for medlemmene i offentlig sektor.
15 tips til forbedring av regnskapsfunksjonen
Jobber du med kontinuerlig forbedring av prosesser i din virksomhet? Her får du noen tips som kan bidra til at dere får en mer effektiv regnskapsfunksjon.
Hvordan jobbe med etikk i næringslivet ? Henrik Syse, seniorforsker ved PRIO, snakker om veien fra etikk til moral. Han mener vi bruker for mye tid på etikkens retningslinjer, men hvordan skal dette få betydning for oss i hverdagen? Og hva kjennetegner en profesjonell leder ?
Som medlem i Econa får du 40 øre i rabatt per liter drivstoff og 20% på bilvask. Spesialtilbud til medlemmer som bestiller nytt kort, nå får du 25 liter bensin eller diesel (Kr. 350) lagt inn i kortet.