Innleder: Hans-Ivar Kristiansen
Kurset holdes over 2 dager. Dag 2 er 15. september. Samme tidspunkt begge dager.
• Forstå og tilpasse deg varierende kommunikasjonsstiler.
• Identifisere målgrupper og målsetninger for kommunikasjon.
• Definere og framføre klare budskap.
• Forstå de tre argumentasjonstypene/overbevisningsstrategiene.
• Presentere og forsvare ideer effektivt ved hjelp av konstruktiv argumentasjon.
• Strukturere budskap for klarhet og effekt.
• Bruke eget språk på en overbevisende måte – kunsten å vite hvordan du skal si det du skal si.
• Overføre ideer og engasjement
• Håndtere situasjoner der det ikke er tid til forberedelser.
Kristiansen er Cand. philol. fra Universitetet i Bergen og forlagssjef i Forlag1. Han har skrevet bøkene “Retorikkhåndboken” og “Taleskriverhåndboken” og sammen med professor Odd Nordhaug gitt ut 6 antologier om retorikk. Bøkene blir brukt som pensum på universitet og høyskoler i inn- og utland. Hans siste bok er “Hamsundhåndboken”. Les mer på www.retorikk.no
Egenandel for de to kveldene er 500 kr.
Arrangement gjennomføres i tråd med gjeldende råd om smittevern. Om du er syk eller har symptomer på Covid-19 er det viktig at du melder deg av arrangementet og holder deg hjemme.
Dersom arrangementet er fullbooket anbefaler vi at du sjekker igjen 1-2 dager før arrangementet avholdes. Erfaringsmessig kommer det avmeldinger de siste dagene.