BI Executive
Som medlem i Econa får du refundert 5 % av kursavgiften når du tar kurs og programmer på deltid på BI Executive.
Studieløp
Vil du bygge en sterk prestasjonskultur i din organisasjon? Dette masterkurset gir deg verktøyene, teoriene og erfaringene du trenger for å lede utviklingsarbeid som skaper motivasjon, mestring og ekstraordinære resultater.
Les mer og søk herMedlemspris
BI Executive
Studieløp
Oppgradert
1 år
Prestasjoner i organisasjoner gir deg innsikt i hva som kjennetegner team og organisasjoner som presterer ekstraordinært – og hvordan du selv kan bidra til å skape slike resultater. Kurset kombinerer praksisnær forskning, filosofi og moderne ledelsesteori med konkrete utviklingsverktøy.
Du lærer blant annet:
å bygge mestringsklima og motivasjon
å skape vekst gjennom styrkebasert ledelse og relasjonsarbeid
å bruke aksjonslæring og eksperimentering i utviklingsprosesser
hvordan team presterer gjennom samspill, trygghet og felles retning
Du jobber med reelle caser og eksperimenter i egen arbeidshverdag underveis i kurset. Fokuset er både på individuell vekst og på hvordan du løfter prestasjoner i team og organisasjon.
Kurset bygger på erfaringer fra toppidrett, offentlig sektor, kreative fagmiljøer og næringsliv – og gir deg innsikt i hvordan prestasjoner kan fremmes på bærekraftig vis.
Gjennomføring
Kurset går over to semestre med fire samlinger à fire dager på campus i Oslo. Mellom samlingene jobber du med hjemmeoppgaver og deltar i webinarer. Eksamen består av en prosjektoppgave (60 %) og en individuell 72-timers hjemmeeksamen (40 %).