Studieløp

Organisering for det uventede

Hvordan forbereder vi oss på det vi ikke kan forutse? Dette masterkurset lærer deg å organisere, kommunisere og beslutte under usikkerhet – med teori, praksis og simuleringsbasert trening.

Les mer og søk her

Pris

Medlemspris

Partner

BI Executive

Type

Studieløp

Fagområde

  • Ledelse
  • Strategi

Læringsmål

Oppgradert

Varighet

6 måneder

Organisering for det uventede gir deg innsikt i hvordan organisasjoner kan utvikle robusthet og beslutningsevne når normale rutiner bryter sammen. Du lærer å identifisere svake signaler, håndtere usikkerhet og unngå vanlige beslutningsfeller – alt med utgangspunkt i ekte hendelser fra norsk og internasjonal virkelighet.

Kurset dekker blant annet:

  • organisering, kommunikasjon og koordinering i krisesituasjoner

  • beslutningstaking under usikkerhet og tidspress

  • High Reliability Organizations og svakhet i varslingskultur

  • læring og feil i organisasjoner

  • simuleringsbasert trening for operativ beslutning og respons

Kurset er for erfarne fagpersoner fra politi, forsvar, frivillig sektor og sivile virksomheter. Du får verktøy for å analysere komplekse hendelser og økt bevissthet om hvordan du kan bidra til sikkerhet og læring i egen organisasjon.

Gjennomføring

Kurset gjennomføres over ett semester med tre fysiske samlinger à tre dager i Oslo. Eksamen består av en prosjektoppgave (60 %) og en individuell 72-timers hjemmeeksamen (40 %).

 

Relevante kurs