Forhandlingsteknikk for tillitsvalgte i Spekter
Econa, Tekna, Samfunnsviterne, Juristforbundet, Naturviterne, Legeforeningen, Farmaceutene, NITO, Den norske jordmorforening og Samfunnsøkonomene inviterer til kurs i forhandlingsteknikk for tillitsvalgte i Spekter 09. og 10. mars, på Clarion Hotel The Hub i Oslo sentrum.
Kursdetaljer
Tid og sted
- Tirsdag 9. mars 09.15 til
- Onsdag 10. mars 15.00
- Clarion Hotel The Hub
- Biskop Gunnerusgate 3
- 0106, OSLO
Priser, plasser og frister
- Medlem: Gratis
- Student medlem: Gratis
- Ledige plasser: 6
- Påmeldingsfrist: 1. februar
Kontaktperson
- Ingun Knudsen
- Tlf: 98036582
- ingun.knudsen@econa.no
Påmelding
Påmelding
Du må logge deg inn og være medlem for å melde deg på dette arrangementet
God tillitsvalgtsopplæring er et viktig satsingsområde for både Akademikerne Helse og SAN, og kurs og konferanser er en fin arena å treffe andre tillitsvalgte i sammenliknbare virksomheter. Dette kurset krever fysisk deltakelse.
Kurset er kun for tillitsvalgte i virksomheter/helseforetak som er medlem av Spekter. Kurset er beregnet på både nye og mer erfarne tillitsvalgte og gir en kort innføring i Spekterområdet, herunder avtaleverk og forhandlingsmodell. Det vil være en gjennomgang av tallgrunnlag og sentrale begreper, med hovedfokus på forhandlingsteknikk i lokale forhandlinger. Dag 2 vil det være et forhandlingsspill hvor det gjennomføres en «reell» forhandling, med arbeidsgiver og arbeidstakerparter.
Dette kurset er det samme kurset som har blitt holdt de senere årene, senest på The Hub i mars 2025 og Hotell 33 i mars 2026.
The Hub ligger i Oslo sentrum. Hotellet ligger praktisk plassert ved Jernbanetorget, og er i gåavstand fra flytoget, flybussen og andre kollektive transportmidler.
Første kursdag avsluttes med en hyggelig middag, og tilbud om middag og overnatting gjelder samtlige deltakere - også de som er bosatt i Oslo eller omegn. Hvis du ønsker å delta på middag og overnatting må du krysse av for dette i påmeldingsskjemaet. Det er forhåndsreservert hotellrom på Quality hotell 33 til alle påmeldte.
OBS: Husk å oppgi allergier i kommentarfeltet under påmelding!
Tirsdag 09.03.2027:
- 09:15 Registrering
- 09:30-11:15 Innføring i Spekterområdet – avtaleverket og forhandlingsmodell, samt forhandlingsveileder
- 11:15-13:15 Tallgrunnlag og beregninger – herunder frontfaget, overheng og glidning
- 13:15-14:15 Lunsj
- 14:15-17:15 Forhandlingsteknikk Erik Graff
- 19:30 Aperitiff
- 20:00 Middag
Onsdag 10.03.2027:
- 09:00-10:00 Introduksjon til forhandlingsspill
- 10:00-11:30 Forhandlingsspill oppstart
- 11:30-12:30 Lunsj
- 12:30-14:30 Forhandlingsspill slutt
- 14:30-15:00 Oppsummering og evaluering i plenum